İyi Partili Meclis Üyesinden Türkiye’ye Önerge.

Balıkesir İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Meclis Üyesi ve Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Bülent Başaran’dan Engelli Vatandaşlarımız için tüm Türkiye’de tek bir kart ile seyahat edebilmesi için önerge verildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin oy birliği ile aldığı karar Türkiye’deki tüm engelli vatandaşlarımızı tek bir kart ile seyahat edebilmesini sağlayacak. 
 İyi Parti Balıkesir Büyükşehir Meclis Üyesi ve aynı zamanda Burhaniye Belediye Meclis Üyesi olan Bülent Başaran konu üzerine şöyle açıklama yaptı; 
’’Engelli Vatandaşlarımızın Toplu Ulaşımda Tek Kart Kullanması ile ilgili, İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir’e Meclisine taşıdığımız ve  Gurubumuz adına verdiğimiz önerge, konunun hassasiyeti üzerine değerlendirilmeye alınmış, Büyükşehir Belediye Meclisim tarafından oy birliği ile kabul edilerek gerekli işlemler başlatılmıştır. “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından “Türkiye Kart” adı altında engelli bireyler dahil tüm bireylerin tek bir kartla yurt genelinde toplu taşıma hizmetlerinden ve farklı hizmetlerden faydalanmaları için proje başlatılmıştır. Sonuca ulaşıldığında tüm engelli vatandaşlarımız Türkiye’nin her yerinde tek bir kartla ulaşım hizmeti alacaktır. Tüm emeği geçen arkadaşlarımıza, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum’’ dedi.


Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir