12 Mahalle Tam 46 Mahallede Kısmi Karantina

12 Mahalle Tam 46 Mahallede Kısmi Karantina

BALIKESİR VALİLİĞİNDEN

8 Kasım 2020 tarihi itibariyle Balıkesir İlinde toplam 12 kırsal mahallede tam, 46 kırsal mahallede ise hane bazlı karantina uygulandığı açıklandı.

limiz genelinde Ekim ayı başlarından itibaren yaşanan Covid-19 vaka sayılarındaki artış devam etmektedir. Vakalara en hızlı ve etkili şekilde müdahale edilmesi, filyasyon çalışmalarının tam olarak gerçekleştirilmesi, test çalışmaları ve tedavi süreçleri sağlık birimlerimiz tarafından Valiliğimizin koordinasyonu altında özenle yürütülmektedir. Diğer taraftan, salgının yayılımını önlemeye yönelik çalışmalar da aynı şekilde Valiliğimizin il düzeyinde sağladığı geniş kapsamlı koordinasyon ile titizlikle sürdürülmektedir. Salgın Denetim Merkezimiz tarafından hastalığın İlimizdeki seyri anlık olarak izlenmekte, gelişmelerin analizi yapılmakta ve alınması gereken tedbirler zamanında planlanarak uygulamaya geçirilmektedir. Bu kapsamda son olarak 6 Kasım 2020 Cuma günü alınan İl Hıfzısıhha Kurulu Kararlarının salgınla mücadelede önemli katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir. İl genelindeki denetim çalışmaları da aralıksız olarak, etkili şekilde devam ettirilmektedir. Bu konuda yapılan bir düzenlemeyle Valiliğimiz bünyesinde dört yeni denetim ekibi oluşturulmuştur. Bütün ilçelerde denetim ve tespit yapacak olan bu ekiplerimiz tarafından uygulamadaki eksikliklerin ortaya çıkarılması ve müdahale edilmesi amaçlanmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda ilgili Bakanlıklarımızın genelgeleri çerçevesinde yürütülen Pandemi mücadelesinde, sorumlu tüm kuruluşlarımızın üst düzeyde gerçekleşen uyumlu ve özverili yaklaşımıyla sağlanan gayretli çalışmaların yanı sıra bütün vatandaşlarımızın desteğine ihtiyaç bulunmaktadır. Gelinen aşamada her bir vatandaşımızın durumun ciddiyetini kavrayarak belirlenmiş olan tedbirlere uyması, hayatını kontrollü hale getirmesi, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmaması ve açıklamalarımıza duyarlılıkla yaklaşması beklenmektedir. Vaka sayılarındaki hızlı yükseliş, yatan hasta ve yoğun bakımdaki hasta sayılarındaki artış göz önüne alındığında tarafımızdan alınan tedbirlerin tek başına yeterli olmadığı, bunların tam anlamıyla bütün vatandaşlarımızca uygulanmasının zorunlu hale geldiği anlaşılmaktadır. Balıkesir halkının sabır ve hassasiyet içinde vereceği güçlü destek bu mücadelede büyük paya sahip olacaktır. Bu bilgiler ışığında tüm hemşehrilerimizi bir kez daha tedbirleri eksiksiz şekilde uygulamaya davet ediyoruz.

8 Kasım 2020 tarihi itibariyle Balıkesir İlinde toplam 12 kırsal mahallede tam, 46 kırsal mahallede ise hane bazlı karantina uygulanmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Balıkesir’de polis ekipleri il genelinde yaptıkları operasyonlarda çeşitli suçlardan aranan 45 kişi yakalandı.

Balıkesir’de polis ekipleri il genelinde yaptıkları operasyonlarda çeşitli suçlardan aranan 45 kişi yakalandı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri “Aranan Şahısların Yakalanması”na yönelik il genelinde yapılan çalışmalarda, Balıkesir il merkezinde 15 Ayvalık’ta 5 Bandırma’da 5, Burhaniye’de 5, Edremit’te 8, Erdek’te 2 Gömeç’te 1, Savaştepe’de 3 ve Sındırgı’da 1 kişi yakalandı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timlerince yapılan çalışmalarda;1 şahsın üzerinde ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 15 adet fişek, 1 şahsın üzerinde ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 7 adet fişek ayrıca bir kutu içerisinde 23 adet 7.65 mm çapında fişek, Tehditten aranan 1 şahsın üzerinde kurusıkı tabanca ve şarjörde 50 adet dolu kurusıkı fişeği ve çakıbıcağı ile birlikte yakalandı. 2 şahısta da 33 adet uyuşturucu hap ile 3.35 gram metamfetamin ele geçirildi.

Son dakika haberi | Balıkesir'de çeşitli suçlardan aranan 45 kişi yakalandı

İ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir