Yaratıcılık Desen Var! Öğretmenlerine Sundukları Birbirinden Komik Bahanelerle Herkesi Güldüren 17 Öğrenci

Dünyanın en saçma nedenlerini duyan öğretmenler bu komik hikayeleri paylaşmış.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/asiawmclain/tea…

1. “Öğrencimin dediğine göre büyükannesi ders kitabını çalıp bütün gün vermemiş çalma nedeni ise torununun protez tahta bacağını önceki günlerde çalmış olmasıymış.”

2. “Sınıf arkadaşlarımdan biri ödevini köpeğinin yediğini iddia etmişti, sorun şu ki ödev online’dı.”

3. “Öğrencimin bahanesi şuydu; evcil papağanları ev içerisinde uçarken birden şömineye girip alev alması akabinde yanarak odada dolaşırken babasının tavayla vurup perdeye doğru fırlaması ve yangın çıkma olasılığı oluşması. Bu kargaşadan sonra ödevini yapmayı unuttuğunu söylemişti. Bu yaratıcı hikayeden sonra ona ceza versem olmazdı. Cezadan kurtuldu.”

4. “Kedim laptop’ımı yedi.”

5. “Bir öğrencim Mayalıların kıyamet alametleri sebebiyle dünyanın sonunun geleceğine inandığı ve bu sebepten dolayı ödevini yapmamaya karar verdiğini söylemişti.”

6. “Online dersimdeki bir öğrenci iki kere büyükannesinin öldüğünü söylemişti. Evet çoğu insanın iki tane büyükannesi var fakat bana gönderdiği e-postada aynı hikayeyi kopyalayıp yapıştırmıştı.”

7. “Öğrencilerimden biri bir keresinde annesinin mutfakta blender’ı kullanırken çok ses çıkardığını ve ödevini bu sebepten dolayı yapamadığını söylemişti.”

8. “Öğrencimin dediğine göre kedileri tam olarak ödevinin üzerinde doğum yapmış. Sonrasında gönderdiği resimde ise defterin üzerinde yapışkan sıvıyla kaplı yavru kediler vardı.”

9. “Bir keresinde bir öğrenci yemek kanalında gördüğü bir şeyi denerken baş parmağını kesip kopmasına sebep olmuştu. İnanın bana bu olay yaşandı.”

10. “Bir keresinde 12. sınıf öğrencilerimden biri getirmesi gereken bir kağıdı getirmedi, sınıfın ortasında aşağılamamak için onu dışarı çağırdım ve dürüst ol neden ödevini yapmadım dedim, ”Her zaman dürüst olmamızı istiyorsunuz peki, dürüst olacağım. Dün gece bekaretimi kaybettim ve kızın evinde bayıldım, sabah kendime geldiğimde babası beni evden kovdu ve çantamı orada unuttum.” dedi. Çantasını geri aldığında yanıma gelmesini ve sorun olmadığını söyledim.”

11. “Öğrencim beş farklı zamanda onu kovalayan köpekten kaçarken ödevini kaybettiğini söylemişti. Evet beş kez.”

12. “Öğrencilerimden biri ödevini yaptıktan sonra odasına koyduğunu ve sonra odanın var olduğunu unuttuğunu söyledi. İlk başta saçma geldi fakat sonrasında 10. sınıfa giderken beynindeki tümörün alınması için büyük bir operasyon geçirdiğini ve yan etkilerinden birinin de unutkanlık olduğunu öğrendim. Çocuk haklıydı. Annesi ve kız kardeşi doğruladı.”

13. “Sınıf arkadaşlarımdan biri ödevini neden yapmadığı sorulduğunda 10 dakika süren bu ayrıntılı olarak, babasının donanmada görev aldığını ve göreve çok az zaman kala bildirildiğini ve bu sebepten dolayı çok kısa bir sürede hazırlanması gereken babasına bütün gece yardım ettiği için ödev yapamadığını söylemişti. O kadar detaylı ve iyiydi ki öğretmenimiz babasına teşekkürlerini iletmesini istediğini söyledi. Dersin sonuna doğru yapılan anonsta babasının doktor randevusuna götürmek için geldiği söylendi.”

14. “Ben tam tersini yaşadım. Öğretmenim not verdikten sonra ödevimi dışarıda bırakmış ve şans eseri bir sümüklü böcekler tarafından yenmişti. Öğretmenim sonrasında ise yenilmiş ödevimi gösterip bana tam puan vermişti.”

15. “Öğrencilerimden birisi mürekkebinin bittiğini ve bu sebepten ötürü ödevini yapamadığını söylemişti.”

16. “Bir öğrencimin dediğine göre, ödevini bir hafta erkenden eski bir deftere yapmış fakat o hafta içerisinde babası bütün eski defterleri bit pazarında çok ucuza satmış. Öğrencim de babasına ceza olsun diye ödevini tekrar yapamadığını söylemişti.”

17. “Oğlumun ödevini yapmaması üzerine öğretmene, çıldırmış bir ördeğin mutfağımızdan içeri uçarak girdiğini, yemek masasına konup kasedeki sütü kızımın ödevine döktüğünü ve bu sebepten dolayı ödevinin mahvolduğunu söylemiştik. Öğretmenin bize inandığını hiç düşünmüyorum.”

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir