Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan Gündeme Dair Merak Edilen Konular Hakkında Açıklamalarda Bulundu.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan gündeme dair merak edilen konuları Karesi Belediyesi Basın ve Halkla ilişiler birimine açıklamalarda bulundu.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan şu ifadelere yer verdi;
”Karesi Belediye Başkanı olarak Fatih Sultan Mehmet’in sözü bizim yönetim düsturumuzdur. Hüner bir şehr bünyan etmek; reaya kalbin abad etmektir.Şehri imar, inşa ve ihyaya gayret gösterirken hemşehrilerimizin gönlünde yer alabilmeyi gaye edindik.
GES Projemiz açılışa hazır, Millet Bahçesi ve Atatürk Evi 2021 yazında Karesililerin hizmetinde olucaktır.Önümüzdeki günlerde yeni projelerin temellerini atmayı hedefliyoruz.
Aşı olmayı düşünüyorum Sağlık Bakanlığımıza ve Türk Bilim insanlarına güveniyorum.
Pandemi döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 33.000 Gıda kartı ve sosyal yardıma özen gösterdik ve vatandaşlarımızın yanında olduk.Dükkanı önünde masa ve sandalyesi bulunan esnafımızdan 2020 yılı işgaliye ücretlerini almayacağız.
Mali açıdan kamu kaynağını en doğru ve verimli şekilde kullanmayı hedefliyoruz.O nedenle tasarruf tedbirlerimize ek olarak gelir getirici projeler üretiyoruz.Davutlar Güner Enerji Santrali, Kalaycılar Konut Projesi, Öz Varlığımız olan Araç ve İş Makinemizin Karesi Belediyemize kazandırılması çalışmaları bunun delilidir.
Bir konuda vatandaşlarımızı aydınlatmak isterim. Karesi Belediyesi olarak sokak ve caddelerdeki bazı çalışmaları biz yapmıyoruz. Diğer kurumların yaptığı kazıların akabinde vakit kaybetmeksizin onarım ve yama çalışmalarını tamamlıyoruz.
Tüm hemşehrilerime en kalbi sevgi ve saygılarımı sunar 2021’in hepimiz için, sağlık, esenlik dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.
-kk

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir